GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 12611318
*
nr 1261 1318
VASE
Skulpterad, ceramics, signed, Finland. Height: 32,
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Estimate:
700
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday June 17 2019
at 20:27:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/6 15:00:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
8008 BRUSH VASES
2 pcs, Japan, porcelain. Height: 29, 5 cm, diamete..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:47
-
8062 VASES
2 pcs, including Gefle Percy. Height: 13-20cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:54
-
8051 VASES
2 pcs, Gustavsberg Lagun. Height: 14-18cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8231 VASES
3 pcs, China. Height: 14-27, contemporary production,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:31
-
8114 Vaser/skålar
3 pcs. Height: 17-21cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:28
*
VASE
nr 1261 1318
VASE
Skulpterad, ceramics, signed, Finland. Height: 32,
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday June 17 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/6 15:00:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
8008 BRUSH VASES
2 pcs, Japan, porcelain. Height: 29, 5 cm, diamete..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:47 -
8062 VASES
2 pcs, including Gefle Percy. Height: 13-20cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:54 -
8051 VASES
2 pcs, Gustavsberg Lagun. Height: 14-18cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8231 VASES
3 pcs, China. Height: 14-27, contemporary production,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:31 -
8114 Vaser/skålar
3 pcs. Height: 17-21cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:28